9.2.2018 | Michal Raška

Doma proti poslední Kadani potřebují rysi nutně vybojovat tři body

Frýdek-Místek je v obtížné situaci, jelikož na postupové osmé místo ztrácí pět kol před koncem devět bodů. Ovšem nyní se utkají v hale Polárka s poslední Kadaní a očekávají se tři body. Utkání se odehraje v sobotu od 17:00.

Frýdecko-místečtí se pokusí o zázrak

V posledním utkání zavítal Frýdek-Místek do Prostějova, kde potřeboval získat body. Ovšem první třetina patřila domácím, kteří vstřelili jeden gól. Ve druhé třetině šli krátce po začátku Prostějovští už do tříbrankového vedení. Nakonec byl stav před poslední dvacetiminutovkou 5:2 pro Prostějov. Za rysy vstřelil obě branky Ondřej Kovařčík.

autor: www.lhkjestrabi.cz

Třetí periodu si Jestřábi pohlídali a nakonec slavili vítězství po vysoké výhře 7:2. Po prohraném derby se Frýdek-Místek nachází na desátém místě s šedesáti třemi body a na osmou Třebíč ztrácí už devět bodů. Nejlepším střelcem rysů je se čtrnácti góly David Klimša.

Frýdecko-místečtí se ještě pokusí zabojovat, a proto je přijďte podpořit v sobotu od 17:00 v hale Polárka.

Kadaň nevyhrála už devět zápasů v řadě

Trhači se od začátku letošní sezóny trápí a za čtyřicet sedm zápasů nasbírali pouhých dvacet čtyři bodů. V posledním utkání přivítala Kadaň na svém ledě nejhratelnějšího soupeře a to třinácté Benátky nad Jizerou. Ovšem stav po první třetině byl lepší pro hosty, kteří vedli 2:1.

autor: www.skkadan.cz

Ve druhé periodě vstřelila obě mužstva po brance a v poslední dvacetiminutovce opět dominovaly Benátky, které nakonec vyhrály 5:3. Nejlepším střelcem Kadaně je s deseti přesnými zásahy Hlava. Hlavním trenérem je Jiří Čelanský.

Trhači poslední zápas v hale Polárka vyhráli po skvělém vyrovnání

Ze tří vzájemných zápasů se dvakrát radoval Frýdek-Místek, ovšem z haly Polárka vezla dva body domů Kadaň.

V 9. kole zavítal Frýdek-Místek do Kadaně a už po první třetině vedl 3:1. Ve druhé periodě přidali rysi jednu branku. V poslední dvacetiminutovce sice trhači snížili na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už nedokázali a Frýdecko-místečtí vyhráli 4:3.

Ve 22. kole na ledě Frýdku-Místku se očekávaly tři body pro domácí. A rysi vstoupili i do tohoto utkání lépe a po polovině hry vedli 3:0. Ovšem těsně před koncem druhé třetiny hosté vsítili první branku. Ve třetí periodě dokonce srovnali. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby, ale poslal rysy opět do vedení Bajtek. Trhači se nevzdali a osmnáct vteřin před koncem vstřelili vyrovnávací branku při hře bez brankáře. Poté Hlava proměnil jako jediný samostatný nájezd a Kadaň si odvezla tři body po výhře 5:4.

V posledním vzájemném utkání, které se odehrálo ve 35. kole, padaly branky pouze z přesilovek. Po první třetině vedl Frýdek-Místek poměrem 2:1. Ve druhé části přidal další branku. Poté už gól nepadl a Frýdek-Místek si připsal výhru 3:1.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno