7.2.2018 | Petr Sumbal

Extraliga versus KHL! Zlín se v Polárce utká se Soči

Ve čtvrtek 22. února v 18 hodin proběhne ve frýdecko-místecké hale Polárka přátelské utkání mezi týmy Aukro Berani Zlín a ruským HK Soči. Zatímco WSM Liga bude v únoru vrcholit, extraliga i KHL budou mít olympijskou pauzu, a proto se Zlín se Soči dohodli na přátelském zápase. Přijďte se podívat, jak český extraligový klub obstojí v konkurenci KHL.

Zlín překvapil, místo baráže míří do play-off

Berani Zlín patří mezi největší překvapení extraligy. Před sezonou horko těžko lepil kádr, o vše se staral nezkušený generální manažer Martin Hosták. Bývalý expert České televize však svou úlohu zvládl a dokázal složit konkurenceschopný tým.

Družina pod vedením hlavního trenéra Roberta Svobody předvádí konstantně velmi dobré výkony a oproti všem předpokladům bojuje o čtvrtfinále play-off. Aktuálně jsou Berani šestí s jednobodovým náskokem na Pardubice. Právě s těmi se Zlín v posledních čtyřech kolech utká o místenku do čtvrtfinále.

I přesto, že zlínská hra je založena především na bojovnosti a týmovosti, i v jeho mužstvu se najde spousta šikovných hráčů. Sledovat se určitě vyplatí lotyšského útočníka Robertse Bukartse, čtvrtého nejproduktivnějšího hráče extraligy. Neotřelé nápady do hry Zlína dokáže vnést Antonín Honejsek, zkušený Zdeněk Okál prožívá životní sezonu.

Soči vyhlíží v KHL úspěch

HK Soči je na hokejové mapě KHL velmi mladým týmem. Do Kontinentální ligy vstoupilo teprve v sezoně 2014/15, krátce po svém založení. Své domácí zápasy Soči hraje na zimním stadionu Balšoj, který hostil některé disciplíny, včetně hokeje, na olympijských hrách v roce 2014. Klubové barvy Soči jsou modrá, červená a bílá.

V rámci KHL hraje celek ležící u Černého moře v Západní konferenci, konkrétně v Tarasovově divizi. A v této sezoně se mu daří, už s předstihem si zajistil postup do play-off. Do něj půjde nejspíše z šestého místa konference. To je pro tento klub solidním úspěchem.

V dresu Soči v minulosti působil český brankář Tomáš Pöpperle, v letošní sezoně jeho barvy hájí obránce Adam Polášek. Ten se však v Polárce proti Zlínu nepředstaví, protože bude reprezentovat Českou republiku na olympiádě v Koreji.

Vstupné

  • Sezení - 100 Kč
  • Stání - 80 Kč
  • Majitelé permanentních vstupenek HC Frýdek-Místek vstup zdarma
  • LÍSTKY BUDE MOŽNÉ ZAKOUPIT AŽ V DEN ZÁPASU OD 16:30.
Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno