7.8.2017 | Petr Sumbal

Rysi zahájí sezonu přípravným utkáním v Prostějově

Po náročné suché přípravě a prvních několika trénincích na ledě přichází pro Rysy premiérové přípravné utkání sezony 2017/18. Frýdek-Místek se zítra utká od 18 hodin v Prostějově s místními Jestřáby, pro které se rovněž jedná o první přípravný zápas.

Frýdecko-místečtí hokejisté zažili v minulé sezoně coby nováček WSM ligy úspěch v podobě postupu do čtvrtfinále, ve kterém nestačili na Jihlavu, se kterou padli 1:4 na zápasy. Také letos by Rysi v play-off rádi nechyběli, a tak se potřebují na novou výzvu řádně připravit.

V prvním z osmi přípravných zápasů změří síly s Prostějovem. Jestřábi vypadli v minulém ročníku v předkole play-off s Přerovem, který je přehrál 3:1 na zápasy. V základní části se ale Hanáci umístili na sedmém místě, o pět bodů a dvě příčky před Frýdkem-Místkem.

Ze čtyř vzájemných zápasů v základní části minulé sezony se třikrát z vítězství radovali prostějovští hokejisté, Juříkovi svěřenci si připsali jediné dva body za domácí výhru v prodloužení, které v pátém kole rozhodl vítězným gólem David Klimša.

Hlavní trenér Prostějova Jiří Vykoukal má pod rukama zajímavý tým. Jestřáby posílil například Tomáš Divíšek, vítěz extraligy s Pardubicemi ze sezony 2004/05 nebo Marek Drtina, také extraligový šampion s Pardubicemi, pro změnu ze sezony 2011/12.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

5. kolo: Frýdek-Místek 4:3 (pr.) Prostějov

18. kolo: Prostějov 3:2 Frýdek-Místek

31. kolo: Frýdek-Místek 2:3 Prostějov

44. kolo: Prostějov 4:2 Frýdek-Místek

Nejproduktivnější hráči vzájemných zápasů v minulé sezoně:

Frýdek-Místek: Aron Chmielewski - 6 bodů (2+4)

Prostějov: Lukáš Žalčík - 5 bodů (3+2)

Nejlepší střelci vzájemných zápasů v minulé sezoně:

Frýdek-Místek: Aron Chmielewski a Michal Kovařčík - oba 2 góly

Prostějov: Lukáš Žalčík - 3 góly

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno