" />
7.1.2018 | Martin Sekanina

S Danem jsem si vyměnil puk a trefil to mezi betony, popsal svůj gól Kovář

První domácí utkání v roce 2018 zvládli Frýdecko-místečtí na výbornou, porazili Vsetín 4:0. „Odehráli jsme výborný zápas a všechno pro nás dobře dopadlo," tvrdil po zápase Lukáš Kovář.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Dneska jsme odehráli výborný zápas. Proměnili jsme všechno, co jsme měli. Hra se odvíjela tak, jak jsme chtěli a všechno pro nás dobře dopadlo."

V první třetině jsi vstřelil branku. Jak jsi tuto situaci viděl ze svého pohledu?

My jsme věděli, že na ně budou platit rychlé přechody do útoku. S tím je spojena podpora obránců z druhé vlny. S Danem Przybylou jsem si vyměnil puk, dostal jsem se do střelecké pozice a trefil jsem to mezi betony brankáře."

Byl to opravdu hodně vyhrocený zápas. Ve třetí třetině se souboje začaly dohrávat a viděli jsme dokonce trest do konce utkání. Máš rád takové zápasy?

Asi bych neřekl, že to mám rád. Nicméně každý tým má takovou taktiku a když prohrává, tak začnou hrát takový hokej. My se tomu musíme přizpůsobit. Je to jejich strategie, na kterou my musíme reagovat. Měli jsme více bránit naše nejlepší hráče."

Výsledek 4:0 vypadá opravdu jasně. Odpovídal tomu průběh utkání?

Řekl bych, že první a třetí třetinu ano. V druhé periodě jsme měli štěstí a podržel nás skvělý výkon brankáře. Kdyby hosté proměnili nějakou svou šanci, utkání by vypadalo úplně jinak."

V tabulce jste se dnešní výhrou posunuli na osmou, tedy poslední postupovou příčku, právě přes Vsetín. Jste s aktuálním umístěním spokojeni nebo to může být lepší?

Je příliš brzo, abychom počítali nějakou osmičku. Do konce základní části zbývá strašně moc zápasů. Budeme hrát s týmy, které jsou na tom podobně jako my, takže musíme získat co nejvíce bodů. Čas na počítání s osmým místem přijde až po 52. kole."

Budeš i nadále střílet góly za Frýdek-Místek nebo se přesuneš do Třince, kde jsi už letos hrál extraligu?

To se uvidí. Samozřejmě bych se rád dostal zase do Třince, ale já tady beru jakoukoliv roli, kterou mi trenéři dají. Jsem rád, že jsem tady v organizaci. Ať budu ve Frýdku nebo v Třinci, tak budu odvádět maximum, co umím."

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada