3.12.2017 | Petr Sumbal

Ve druhém zápase nabitého víkendu přivítá Frýdek-Místek Litoměřice

Frýdek-Místek čeká druhý domácí zápas tohoto víkendu. Po porážce od Kladna se Slezané pokusí rehabilitovat proti Litoměřicím, které svůj sobotní zápas rovněž prohrály, když nestačily na Prostějov. Litoměřice se nachází v tabulce o jednu příčku výš a mají o jeden bod více než Frýdek-Místek. Zápas můžete sledovat v hale Polárka netradičně již od 15 hodin.

Slezané se pokusí porazit Litoměřice a vrátit se do osmičky

Frýdek-Místek si aktuálně prochází celkem složitým obdobím, nedaří se mu nastartovat nějakou sérii výher, která by ho tabulkou posunula vzhůru. Momentálně Slezané kotví na devátém místě tabulky a mají dvaačtyřicet bodů. Na osmé místo, které by jim zaručilo play-off však ztrácí jen bod. Ztrátu mohou smazat už dnes, protože vyzvou v přímém souboji o osmé místo Litoměřice.

Rysi vyhráli jediný z posledních pěti zápasů, povedlo se jim zvítězit na ledě Kadaně. Tohle vítězství ale z obou stran rámují dvě porážky. Před Kadaní Frýdek-Místek nestačil doma na Třebíč a nevyzrál ani na Ústí nad Labem na ledě Slovanu. Pak přišla výhra v Kadani a po ní dva těžké zápasy proti kandidátům na postup do extraligy.

Nejprve Frýdecko-místečtí odcestovali na Západ Čech do Karlových Varů. Proti místní Energii předvedli snaživý výkon, ovšem stejně domů odjížděli s prohrou 1:4. O nápravu se pak pokusili rysi doma proti Kladnu, ale tento soupeř jim nesedí. V této sezoně s ním prohráli i potřetí.

Rytíři si z Frýdku-Mísktu odvedli tři body po vítězství 2:1. Po první třetině vedli nad domácími 1:0 díky brance Kubíka, v prostřední části zápasu jejich vedení navýšil Bláha. Slezané se k pořádnému tlaku dostali až těsně před koncem zápasu, kdy už hráli bez odvolaného Strmeně. Dvě sekundy před koncem třetí třetiny dokázali zásluhou Klimši alespoň snížit na konečných 1:2.

Litoměřice chtějí zabrat po třech prohrách v řadě

Litoměřice zahájily před sezonou projekt, v rámci kterého se do jejich mužstva soustředí velká spousta mládežnických českých reprezentantů. Není tak divu, že se tento tým prezentuje agresivním a rychlým stylem hokeje, ale také dokáže občas doplácet na svou nezkušenost.

Kvalitu má ovšem Stadion Litoměřice nespornou, to dokazuje i fakt, že při poslední reprezentační přestávce obléklo národní dres hned patnáct jeho hráčů. Další kroky mladého mužstva míří do frýdecko-místecké Polárky.

Litoměřice se budou snažit napravit poslední tři porážky v řadě. Jejich poslední vítězství se datuje k 25. listopadu, kdy si poradily s Havířovem. Pak ale dopadly na Stadion horší časy. Nejprve přišla domácí porážka 3:6 od Vsetína. Následně nestačily Litoměřice na České Budějovce a včera podnikly neúspěšný výjezd do Prostějova.

Na Hané Litoměřice sice vedli 1:0 díky brance Řehoře, dlouho si ale svého náskoku neužili a nakonec odcházeli po první třetině do šaten s mankem 1:2. O to se postarali prostějovští střelci Dvořáček s Venkrbcem. Po bezbrankové druhé třetině pak v té třetí definitivně rozhodl zápas ve prospěch Prostějova gólem půl minuty před koncem Divíšek.

Litoměřice získaly v listopadu jednu hodně zajímavou posilu. Z Kanady se do Česka vrátil nadějný osmnáctiletý útočník Ondřej Machala a namířil si to právě do Litoměřic. A Machalovi zatím návrat do Česka svědčí, povedlo se mu ve třech zápasech vstřelit dva góly. Nejlepšími střelci Litoměřic jsou desetigóloví Vítězslav Bílek a Jan Veselý. Nejproduktivnější hráč Stadionu je Bílek s jednadvaceti body (10+11).

Zatím v této sezoně platilo „můj dům, můj hrad“

V obou dvou dosavadních vzájemných zápasech této sezony platilo, že vyhrál celek, který měl výhodu domácího prostředí. V září ve čtvrtém kole Frýdek-Místek přivítal Litoměřice v hale Polárka a dokázal je porazit 5:3. Rysi si tehdy už ve druhé třetině vytvořili čtyřbrankový náskok. Pak Litoměřice snížily na 3:4, ale gólem do prázdné brány rozhodl zápas Michal Kovařčík.

V Litoměřicích padlo dokonce ještě o dvě branky více, z vítězství 6:4 se radoval Stadion. Domácí rychle vedli 2:0 a Slezanům se po celý průběh zápasu nepodařilo dotáhnout alespoň na nerozhodný stav. Osm minut před koncem na 4:5 sice snížil Pechanec, ale minutu a sekundu před koncem proměnil nařízené trestné střílení domácí Válek a bylo rozhodnuto.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada