5.6.2017 | Mario Schüler

Zájem dětí a rodičů o hokej ve městě je velký. Práce s nejmenšími dětmi mě baví, říká Pavel Palát.

Nejmenší děti, které začínají své první hokejové krůčky a Pavel Palát. Takové spojení funguje ve Frýdku-Místku už několik sezon a jinak tomu nebude ani v letošní sezoně 2017/2018.

Pane Paláte, Vy jste se na květnové Valné hromadě stal prezidentem HC Frýdek-Místek, který se stará o mládežnická družstva. Loňskou sezonu jste věnoval svou práci a hlavně čas nejmenším dětem, které s hokejem teprve začínají. Práce s takto malými dětmi Vás baví?

O: "Práce s malými dětmi mě baví. Nejde však o hokejovou přípravu v pravém slova smyslu. Jde hlavně o to, aby si děti zasoutěžily, zahrály, našly nové kamarády a těšily se na trénink. Stávají se tak součástí kolektivu, který je pak může provázet i v dalších hokejových letech"

Jak moc je pro Vás práce s budoucími hokejisty náročná a co všechno obnáší a kde všude s hráči trénujete?

O: "Nejnáročnější je připravit hry pro děti tak, aby obsahovaly všechny prvky tréninkového procesu pro nejmladší věkovou kategorii. Děti neví, že trénují rychlost, vytrvalost, motoriku. Jde o to, aby si užily hru a těšily se na další trénink. V této kategorii by se měl trenér změnit ve staršího kamaráda, který si s nimi rád všechny hry a soutěže zahraje. Tréninky probíhají přímo v hale Polárce a na škvárovém hřišti atletického stadionu."

Hokej ve Frýdku-Místku děti láká a svědčí o tom i počty hráčů v přípravce. Sledujete nějak to, jestli počty hráčů, kteří se každý rok hlásí, zvyšují nebo jsou stejné? O tom, že by se měly snižovat asi ani řeč nemůže být.

O: "V současné době je zájem o hokej mezi dětmi a jejich rodiči veliký. Poslední roky se nám daří stoprocentně naplnit hokejové ročníky. Některé ročníky jsou velmi silně zastoupeny. Potěšitelné je, že se nám daří nábor směřovat už do předškolního věku. Jedinou nevýhodou je, že je omezen počet dětí v šatně, a proto od třetí třídy nemůže být v jednom ročníku více než 22 hráčů."

Frýdek-Místek se rozhodl udělat letní přípravu i pro ty nejmenší děti. Co čeká hráče v letních měsících a jak jim to může pomoct před tím, než poprvé vyjedou na led?

O: "V květnu a červnu, jak již bylo řečeno, si děti budou hlavně hrát v kolektivu. O prázdninách bychom potřebovali, aby sportovaly hlavně s rodiči, sourozenci a kamarády. V záři pak brusličky a hurá na led."

Přípravku jste si rozdělil na dvě skupiny a to podle ročníků. Proč jste se rozhodl k tomu kroku?

O: "Tento systém probíhá už třetím rokem. Přípravka má široký záběr od čtyřletých až po sedmileté děti. Nemohou proto trénovat společně."

Do kdy plánujete s dětmi trénovat?

O: "Do konce června."

Hala Polárka se promění opět v zimní a tedy mrazivý stadion na přelomu dvou nejteplejších měsíců v roce a to července a srpna. Máte už nějakou představu o tom, kdy se s dětmi dostanete na led, na který se všechny děti tolik těší?

O: "Budeme se snažit, aby se i nejmenší děti dostaly na led už v srpnu. Je to ale složitější, protože ledová plocha o prázdninách bývá hodně vytížená hokejovými soustředěními a dvoufázovými trénink."

Pane Paláte, děkuji za Váš čas a přeji hodně sportovních úspěchů v letošní hokejové sezoně.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno