(0:0, 3:1, 1:0)
HC Benátky n. Jizerou

Arena: hala Polárka, diváci: 998

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 23. Kofroň (L. Kovář, Kuťák), 32. Kofroň (Przybyla), 39. Štumpf (Pechanec, Klimša), 56. Štumpf (Matyáš, Pechanec) – 29. Bittner (Maier, Psota). Rozhodčí: Dědek, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 998. Střely na branku: 39:22.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Matyáš, Zahradníček (A), Bartko, Piegl, Foltýn, Hrachovský – J. Kalus, Mikulík (C), Bajtek – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Poruba, Kuťák, Kofroň – Peterek, Przybyla, Franek

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Husa, T. Hanousek, Maier (A), Mirochnikov – Psota, Bittner (C), Šír – Bělohorský, R. Veselý, Burda – Nezbeda, Wiencek

Slezané doma porazili Benátky a stále živí naději na play-off

14.2.2018 | Petr Sumbal

Frýdek-Místek byl před utkáním s Benátkami v nelehké situaci. Aby si udržel šance na účast ve vyřazovacích bojích, musel dnes vyhrát a zároveň spoléhat na příhodný vývoj souběžně hraného utkání Třebíče. Horácká Slavia v Prostějově prohrála a Frýdek-Místek Benátky porazil 4:1, takže šance Slezanů na účast v play-off stále ještě žije. Dvěma brankami se o výhru Frýdku-Místku postarali David Kofroň s Danielem Štumpfem.

První třetina nenabídla žádnou branku a i šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Benátky nad Jizerou přijely do Frýdku-Místku jen se čtyřmi obránci a osmi útočníky, nesložily tak ani kompletní tři útoky. V první dvacetiminutovce to ale znát nebylo, hosté v pohodě domácím bruslařsky stačili.

Největší šanci měl v první třetině pět minut před jejím koncem slovenský útočník rysů Daniel Štumpf, ale z blízka nedokázal brankáře Matěje Žalčíka překonat. Nic dalšího zásadního už se před ani jednou z branek neodehrálo. Přispělo k tomu i to, že rozhodčí ani jednou nevylučovali.

Druhá třetina už přinesla více akce. Hned v úvodu utkání dostali domácí možnost zahrát si první přesilovku. A potvrdili, že početní převahy umí. Prosadil se David Kofroň, který dorazil předchozí zablokovanou střelu Lukáše Kováře.

O pět minut později hráli přesilovku Frýdecko-místečtí znovu. A znovu to skončilo gólem. Jenže v opačné síti, než by se vzhledem k počtu hráčů na ledě očekávalo. Ztráty puku domácích ve středním pásmu dokonale využil Ladislav Bittner. Jana Strmeně v samostatném úniku oklamal ukázkovým blafákem a zvedl puk nad jeho pravý beton.

Nerozhodný stav ovšem moc dlouho nevydržel. V 32. minutě se prosadili domácí, konkrétně druhým gólem v utkání útočník David Kofroň. Za zády Žalčíka skončila jeho střela po ledě z pravé strany. Hned vzápětí mohli hosté znovu srovnat, ale ze stoprocentní šance trefili jen tyčku.

A tak se místo toho znovu radovali červenobílí. Daniel Štumpf využil zmatků před brankou hostů a bombou z prostoru mezi kruhy rozvlnil síť. Do šaten se odcházelo po druhé třetině za stavu 3:1 pro Frýdek-Místek.

Ve třetí třetině znovu šancí ubylo. Domácí měli více ze hry a pokoušeli se zvýšit svůj náskok. Mnohdy byli blízko, ale dlouho jim maličko chybělo. Třeba při Kuťákově sólu a objetí brány už stačilo jen zasunout puk do poloprázdné branky. Až pět minut před koncem vnesl klid na hokejky domácích svým druhým gólem v utkání dorážkou mezi betony Daniel Štumpf.

Díky vítězství Prostějova nad Třebíčí rysi stále mají šanci dostat se do vyřazovacích bojů. V tabulce jsou sice stále desátí a na devátý Vsetín ztrácí tři body, ale s Valachy budou ještě hrát. Na osmou Třebíč ztrácí tři zápasy před koncem šest bodů.

Ohlasy k utkání

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Samozřejmě jsme spokojení, že tři body jsou doma, s týmovým výkonem méně. Hlavně první třetina byla z naší strany sehraná ležérněji, kluci asi trochu podcenili jejich mančaft. Ale musím říct, že soupeř hrál celý zápas disciplinovaně i v tak malém počtu. Od druhé třetiny jsme jasně udávali tempo utkání a zaslouženě jsme to vyhráli.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Přijeli jsme do Frýdku s mladým mančaftem, ale hlavně v malém počtu. Abych zhodnotil naší hru, myslím si, že klukům můžu jenom poděkovat za to, co předvedli.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada