20.04.2018 | Mario Schüler

6. místo na turnaji v Novém Jičíně obsadili hráči ročníku 2009

O víkendu 14. – 15. 4. 2018 se hokejisté HC Frýdek-Místek ročník 2009 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Novém Jičíně.

O prvenství na turnaji „O Ďáblovo kopýtko“ bojovalo celkem 18 týmů. Turnaj byl rozdělen do tří skupin. V každé startovalo 6 družstev.

Skupina „A“: HC Frýdek-Místek, HK Ďáblici Nový Jičín, SK Jestřábi Prostějov 1913, HC AZ Havířov 2010, HOBA Bratislava a HK Dukla Trenčín.

Skupina „B“: HC Kopřivnice, HC Býci Karviná, HC Děčín, HC Česká Lípa, HK Ružinov, HK Altis Námestovo

Skupina „C“: HC Orlová, HC Vítkovice Ridera, Slovakia Talents, Crazy Hockey, HC Lev Benešov, East Bohemia Hockey

Turnaj odstartoval Frýdek-Místek zápasem s domácími Ďáblíky. Hned první utkání přineslo dělení bodů, když se oba týmy rozešly do šaten za stavu 4:4. V druhém zápase byla k vidění přestřelka, kterou nakonec zvládli hráči pod taktovkou trenéra Pavla Paláta 8:7.

Krátce před polednem naskakovali na led Frýdecko-Místečtí k dalšímu boji. Tentokrát se jim do cesty postavili stejně staří hráči Havířova. I tento zápas nabídl pěknou gólovou přestřelku. Tentokrát byl úspěšnější soupeř, který se radoval z výhry 7:6. Po nezdaru s AZetem stál v cestě za bodovým ziskem tým Dukly Trenčín. Trenčínští odehráli vyrovnané utkání, ale z vítězství o dvě branky (5:3) se radovali mladí rysi. Poslední zápas základní skupiny začínal po 15 hodině a hokejisté Frýdku-Místku servírovali pořádně divoké menu. Prostějov smetli 16:0.

Po posledním utkání, které bylo bohaté na góly, se Palátovi svěřenci dozvěděli své soupeře ve finálové skupině. V cestě za vítězstvím jim stála HK Dukla Trenčín, HK Ďáblici Nový Jičín, HC Děčín, HK Altis Námestovo, HC Vítkovice Ridera, Crazy Hockey, Slovakia Talents a HK Ružinov.

V základní skupině to proti Dukle vyšlo, ale ve finálové skupině se body dělily. Utkání skončilo 4:4. S Ďáblíky Nového Jičína to nevyšlo ani na podruhé. Druhé vzájemné měření sil na turnaji přineslo opět stejný výsledek, který se zrodil i poprvé. Remíza 4:4 tak znamenala další ztrátu ve finálové skupině pro naše barvy. Bez jakéhokoli bodového úspěchu skončilo další utkání. Děčínští porazili hráče z chladného severovýchodu 5:3. Až na čtvrtý pokus to vyšlo. Soupeř Altis Námestovo nestačil na naše hráče a ti se tak mohli radovat z výhry 6:3.

Jenže radost z vítězství vystřídalo zklamání. To přineslo utkání s Vítkovicemi. Ty se radovaly z těsné výhry 4:3. Zápas s pořadovým číslem 6 ve finálové skupině čekal na naše hráče proti soupeři týmu Crazy Hockey. Ani v tomto utkání se nepodařilo hráčům Frýdku-Místku urvat vítězství a připsali si tak třetí remízu ve skupině (7:7). Předposlední klání čekalo na hráče od řeky Ostravice proti Slovakia Talents. Soupeř si v zápase vedl střelecky lépe a vyhrál vysoko 9:2. Družina trenéra Pavla Paláta utrpěla nejvyšší porážku na turnaji. Poslední zápas na turnaji odehráli hráči HC Frýdek-Místek proti Ružinovu a výsledkem byla další remíza.

Hokejisté HC Frýdek-Místek na turnaji v Novém Jičíně, kde se bojovalo o „Ďáblovo kopýtko“ obsadili 6. místo.

Pavel Palát (trenér HC Frýdek-Místek): „Odehráli jsme výborně obsazený a zorganizovaný turnaj, který byl velmi vyrovnaný. Ze všech odehraných utkání jsme podali nejlepší výkon v zápase proti Děčínu, se kterým jsme nakonec prohráli, když za nerozhodného stavu bylo v závěru nařízeno trestné střílení, které rozhodlo o vítězi utkání. Pro nás byl tento turnaj důstojným rozloučením se sezonou.“

HC Frýdek-Místek: D. Kovařík, Dostál, Žižka, Forgač, Doupal, Morys, Kohut, Balvín, Poloch, Merta

Základní skupina:
HC F-M - HK Ďáblíci NJ 4:4
HC F-M - HOBA Bratislava 8:7
HC F-M - HC AZ Havířov 6:7
HC F-M - HK Dukla Trenčín 5:3
HC F-M - SK Prostějov 1913 16:0
Finálová skupina:
HC F-M - HK Dukla Trenčín 4:4
HC F-M - HK Ďáblíci NJ 4:4
HC F-M - HC Děčín 3:5
HC F-M - HK Altis Námestovo 6:3
HC F-M - HC Vítkovice 3:4
HC F-M - Crazy Hockey 7:7
HC F-M - Slovakia Talents 2:9
HC F-M - HK Ružinov 3:3

Fotky z turnaje byly pořízeny z rodiči hráčů na turnaji

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno