05.01.2018 | Marek Jašek

Frýdek-Místek vyzve na domácím ledě rozjetý Vsetín

Frýdek-Místek ve druhém lednovém utkání změří síly s rozjetým Vsetínem, domácí hráči budou chtít překazit vítěznou sérii zelenožlutých.

Rysi konečně zvítězili a snad se jim bude nadálé dařit

Slezan nezažívá optimální formu a tabulkou klesá. V posledním utkání týmu pomohly staré známé tváře, konkrétně Ondřej Kovarčík a Aron Chmielewski. Druhý jmenovaný se dokonce zapsal do střelecké listiny. Tento skvělý útočník si vybojoval trestné střílení a svým pokusem úspěšně překonal Aleše Stezku. Rysi zvítězili 3:1 a konečně protrhli sérii porážek.

Vsetín si v posledním utkání připsal rekordní výhru a v tabulce je díky lepšímu skóre před Frýdkem-Místkem

Zelenožlutí včera doma uvítali Kadaň a několikrát zvedli domácí příznivce ze svých sedadel. Utkání nabídlo neuvěřitelných jedenáct branek. Hostující celek působil víceméně odevzdaným dojmem a hned v úvodní dvacetiminutovce inkasoval čtyřikrát, další dvě části rovněž patřily domácím a hráči vstřelili dalších osm branek. Vsetín předvedl naprosto skvělý týmový výkon a nespoléhal na žádné individuality, více gólů si připsal pouze útočník Ondřej Slováček.

Tým spolehá na skvělé brankáře

Čisté konto si připsal Michal Šurý, tento brankář v posledních třech utkáních inkasoval pouze dvě branky a řekl i pár slov o následujícím utkání: „Určitě to pro nás bude strašně důležité utkání, Frýdek má stejně bodů a my musíme bodovat a držet se dál v osmičce.“

Hosté na tom jsou s formou na výborné úrovni, což zřejmě moc lidí neočekávalo. V úvodu sezóny se svěřenci Jiřího Dopity nacházeli na absolutní dnu a vůbec to nevypadalo na nějaký comeback, opak se stal skutečností. Hráči dokázali vyhrát čtyřikrát v řadě, posledním přemožitelem se stala pražská Slavie. Vsetín už nic jiného než play-off nebere.

Vzájemné zápasy patří jednoznačně Slezanu

Poslední střet se odehrál v listopadu. Zápas nabídl celkem jedenáct branek a diváci se rozhodně nenudili. Frýdek-Místek hned třikrát vedl, ale necelé tři minuty se Vsetínu povedlo vyrovnat díky brance Protasenyi. Základní hrací doba tedy vítěze neurčila a došlo až k samostatným nájezdům. Štěstí se nakonec přiklonilo k naším hokejistům, vítězným nájezdem se prezentoval David Klimša.

V hale Polárka se hrálo měsíc po začátku ligy. Rysi tenkrát měli skvělou formu a očekávalo se vítězství, což se nakonec i stalo po velké bitvě. Slezané urvali výhru 4:3 díky skvělému výkonu Milana Mikulíka, tento  hráč ale určitě do zítřejšího utkání nezasáhne.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno