09.05.2017 | Mario Schüler

Nově zvolený prezident Pavel Palát: "Bude to těžká práce, ale nebojím se toho".

Na nedávné Valné hromadě vedení mládeže HC Frýdek-Místek, se udály změny, kterými bylo především doplnění Výkonného výboru, volba viceprezidenta a prezidenta klubu. Tím byl nakonec členy Výkonného výboru zvolen Pavel Palát, který nahradil Lukáše Vícha. Ten se rozhodl již nekandidovat na tuto pozici.

Pane Paláte, ujal jste se funkce prezidenta HC Frýdek-Místek, do které Vás zvolil nově složený Výkonný výbor. Bylo pro Vás těžké se rozhodnout, zda budete kandidovat, nebo jste o tom už někdy přemýšlel?

O: "Bylo to pro mě překvapení a velice těžké rozhodnutí. Mám rád práci s dětmi a mládeží a doufám, že tímto rozhodnutím pomůžu hlavně jim a celému hokeji ve Frýdku-Místku."

Ve funkci jste nahradil Lukáše Vícha, který se rozhodl již nekandidovat, ale je nutné si přiznat, že to byl právě pan Vích, který v době, kdy hokejisté přišli o Víceúčelovou sportovní halu se nejvíce zasloužil o výstavbu provizorní haly, kterou si určitě všichni moc dobře pamatujeme.

O: "Určitě nemám tolik manažerských zkušeností jako pan Vích. Dodnes si vzpomínám na všechny možné i nemožné varianty existence hokeje ve Frýdku-Místku po zbourání Víceúčelové sportovní haly. Byly to měsíce nejistoty. Vše se nakonec vyřešilo myšlenou na vybudování provizorní haly u Válcovenského fotbalového stadionu. Lukáš Vích se v tuto dobu ukázal jako opravdový prezident klubu a spolu s Výkonným výborem HC FM svou mravenčí úřednickou prací přes nespočet překážek dokázal hokejový klub provést touto těžkou dobou a mládežnický hokej a hokej ve Frýdku-Místku zachovat."

Na místě viceprezidenta klubu došlo taky ke změně, kde Martina Valíčka nahradil Bc. Jaromír Konečný. Z působení v klubu se znáte dlouho. Jak se těšíte na spolupráci?

O: "S Jardou Konečným se známe už dlouho a vždy jsme měli stejné nebo podobné názory na věci spojené s působením hokeje ve Frýdku-Místku. Věřím proto, že naše spolupráce se bude nadále úspěšně rozvíjet."

Na druhý den po Vašem zvolení musel Výkonný Výbor zasednout a vyřešit zásadní otázku, týkající se obsazení trenérů pro sezonu 2017/2018.Bylo to složité rozhodování v rámci VV, nebo jste se shodli na jménech jednotlivých trenérů?

O: "Volba a obsazení trenérů v mládežnických kategoriích nebyla těžká. Vycházeli jsme z působení trenérů v loňském roce. Nejtěžší volbou bylo sloučení ročníků 7. a 8. třídy do jednoho týmu a tím i nutnost úsporného opatření. Bohužel musel odejít díky tomu také jeden kvalitní trenér a výborný praktik."

Vy jste v loňské sezoně trénoval přípravku a 3. třídu, kde byla spousta dětí, což je určitě jenom dobře. V sezoně 2017/2018 tomu nebude jinak. Těšíte se na další práci s nejmenšími dětmi, nebo byste uvítal působení u jiné věkové kategorie?

O: "Moc se těším na další práci s těmi nejmenšími a nejmladšími dětmi. Abych se mohl naplno věnovat práci na přípravě nejmladších hokejistů, rozhodl jsem se v letošním roce opustit místo asistenta u mladšího dorostu."

Sezona 2016/2017 ukázala, že hráči 4. třídy, kteří o rok dříve působili pod Vaši taktovkou na hokejové začátky, kterými jste je prováděl nezapomněli a dokázali v soutěži Krajská liga přípravek dominovat a s přehledem celou soutěž vyhráli. Sledoval jste některé zápasy a výkony hráčů, které jste vedl v jejich hokejový začátcích?

O: "Pokud mi to čas dovoloval, sledoval jsem pravidelně všechny hráče."

Když se však podíváme dále, tak ne každá kategorie se mohla pochlubit těmito výsledky. Neobáváte se třeba toho, že by se to mohlo odrazit v dalších letech, kdy se hráči posouvají do dalších kategorií?

O: "Doufám a věřím, že trenéři mládeže HC FM jsou na svých postech ti nejlepší. Je však nutné, aby svou prací o tom přesvědčili hráče, jejich rodiče i širokou veřejnost, která sleduje mládežnický hokej. Našim úkolem je nadále si udržet vysoký standard v tréninkové činnosti, která by se pak postupně měla promítnout i do výsledků ve vyšších věkových kategoriích."

Český svaz ledního hokeje od letošní sezony zrušil ligu juniorů. K tomuto kroku však nemuselo dojít, kdyby se z extraligy juniorů nestala uzavřená soutěž, čímž se stala liga juniorů zcela zbytečnou soutěží, ve které se vlastně o nic nehrálo, a hráči k tomu už neměli zodpovědný přístup. Dokonce v průběhu loňské sezony došlo i odhlášení týmů Opavy a Uničova ze soutěže v jejím průběhu. Myslíte si, že je to správné rozhodní ze strany ČSLH, nebo mělo raději dojít k reorganizaci extraligy a ligy juniorů?

O: "S rozhodnutím uzavřít soutěž juniorů souhlasím. Podle mého názoru je to zbytečné prodlužování soutěží v mládežnických kategoriích. Myslím si, že v tomto věku už by měli pokračovat hráči v týmech mužů."

Místo soutěže juniorů (zrušená ČSLH), odhlasovala Valná hromada klubu založení týmu Muži „B“, kteří by měli působit v krajské lize, což znamená určitě úsporu i ve financích především za dopravu, protože dlouhé cestování odpadne. Jaký názor máte Vy na rozhodnutí všech přítomných členů Valné hromady?

O: "K této otázce je však nutné doplnit, že Valná hromada podmínila vstup do krajské soutěže týmu Muži B tím, že budou osloveni sponzoři, kteří zajistí dostatečné množství finančních prostředků na celou jejich činnost nezávisle na chodu mládežnických kategorií. Pak s tímto rozhodnutím souhlasím."

Pane Paláte, děkuji za Váš čas a přeji v letošní sezoně hodně trenérských úspěchů a štěstí při řízení klubu.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno