06.06.2017 | Mario Schüler

Pavel Palát: S letní přípravou jsem spokojený. Děti jsou skvělé a tréninky je baví.

Pavel Palát – trenér přípravky, 3. třídy a prezident HC Frýdek-Místek. Otec odchovance Frýdecko-Místeckého hokeje Ondřeje Paláta (Tampa Bay Lightning) se věnuje nejen práci s nejmenšími budoucími hokejisty.

 K tomu všemu je ještě stará o chod HC Frýdek-Místek z pozice prezidenta HC, ale k jeho dalším povinnostem patří taky chod hráčů 3. třídy. Jaká bude letošní sezona z pohledu hlavního stratéga?

Pane Paláte, letní příprava je v plném proudu. Jak jste spokojený?

O: "Jsem velmi spokojený. Jsem rád, že nám bylo umožněno v letošním roce trénovat v hale Polárka. Je to jednodušší pro všechny, hráče, jejich rodiče i trenéry."

Do letní přípravy se určitě nezapojily všechny děti, panuje z Vaší strany spokojenost nebo jste přesvědčený, že to mohlo být lepší?

O: "V současné době už chodí pravidelně téměř všichni hráči. Zapojení do tréninků je výborné, děti jsou aktivní, hravé a dravé. Musím ale dodat, že pokud se dítě věnuje i jiným sportům, (tenis, fotbal, basketbal a jiné) je jim umožněno po domluvě s rodiči účast na letní přípravě jen v době, kdy mají volno. V srpnu však už jsou tréninky na ledě i pro tyto děti povinné."

Doplňují tréninky v rámci tzv. suché přípravy i některé ročníkově mladší děti?

O: "Ano. Letní přípravy se mohou účastnit i fyzicky zdatné mladší děti."

Vy už jste vedl třetí třídu i před dvěma roky a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, když v minulé sezoně hráči 4. třídy ovládli Krajskou ligu přípravek a jejich první místo bychom hledali v tabulkách mládeže asi hodně dlouho. Jak jste s tímto úspěchem spokojený?

O: "Jsem spokojený s každým úspěchem žákovského družstva Frýdku-Místku. Ale jen úspěchy dalších a dalších tříd mohou potvrdit dobrou práci trenérů HC FM a skutečnost, že se nejedná jen o výjimku, kdy se v ročníku sejde více talentovaných hráčů."

Věříte, že takový úspěch ve čtvrté třídě se může opakovat i v letošní sezoně, do které budou nastupovat hráči, které jste v jejich hokejových začátcích vedl právě Vy?

O: "Byl bych velmi rád. Věřím, že i v této třídě je skrytý obrovský potenciál dobrých hráčů."

Vraťme se zpátky k přípravě pro letošní sezonu. Jak je náročné připravit náplň tréninkové jednotky pro děti v létě, tak aby je to bavilo a zároveň to pro ně bylo i přínosem?

O: "Náročná příprava je stejná v létě i v zimě. Trénink by měl děti hlavně bavit, všichni by měli být aktivně zapojeni, nikdo by neměl stát stranou. Pravidelně pracujeme ve čtyřech skupinách, které se losují před tréninkem. Děti se učí spolupracovat už na suchu a připravují se tak na kolektivní hru na ledě."

Poslední dva ročníky ve třetí třídě byly velmi úspěšné. Určitě máte v plánu na úspěch navázat. Rozhodně to ovšem nebude nijak lehké. Co je pro to potřeba udělat a jak se na letošní hokejovou sezonu těšíte, když se poprvé na led v Polárce dostanete už za dva měsíce?

O: "Od prvního tréninku začneme tvrdě trénovat, poctivě využívat čas na ledě a budeme se snažit dokázat, že i tato třída bude patřit mezi velmi úspěšné."

Pane Paláte, já Vám děkuji za Váš čas a přeji hodně sportovních úspěchů v sezoně 2017/2018.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno