09.05.2017 | Mario Schüler

Rád pomůžu mladším hráčům. Partu tady máme skvělou, prozradil Rostislav Martynek

Čtyřiatřicetiletý Rostislav Martynek se stal první letní posilou hokejistů Frýdku-Místku.

Zkušenosti s WSM ligou útočník, jehož začátky s hokejem jsou spojeny s Třincem rozhodně má, když v minulé sezoně nastoupil za Most v pěti zápasech.

Loňská sezona byla pro tebe nejen extraligová, ale taky si nakouknul do WSM ligy, když si v pěti zápasech (3+2) nastoupil za Most, který v té době byl farmou Litvínova. Jak se ti hrálo ve WSM lize?

O: "Ano, po prodělané neuroborrelióze, která mě provázela od začátku října loňského roku, jsme byli v Litvínově domluveni, že na rozehrání si půjdu zahrát i za prvoligový Most. Hrálo se mi asi tak, jako bych znovu začínal, začátek sezony. Postupem času jsem se do toho dostával. Po delší pauze jsem byl hlavně rád, že si můžu zahrát, přestože jsem ještě nebyl úplně fit."

Partnerský klub Ocelářů HC Frýdek-Místek oznámil začátkem měsíce května tvůj přestup právě do klubu, který působí ve WSM lize. Bylo to pro tebe těžké rozhodování jít hrát nižší soutěž, než je extraliga?

O: "Ani ne. Já byl v kontaktu s třineckým manažerem Peterkem i frýdeckým trenérem Juříkem a mohl si tak poměrně v klidu rozmyslet, co a jak bude dál. V Litvínově mi skončila smlouva a sám na sobě jsem cítil, že bych se chtěl vrátit domů. Jak po hokejové stránce, tak i z hlediska mé rodiny - dcera bude letos v září nastupovat do první třídy základní školy. Možná, kdybych loni neprodělal zmíněnou nemoc, díval bych se na to jinak, ale po tom všem, čím jsem si v poslední sezoně prošel, jsem se rozhodl takto. Beru to tak, že se chci hlavně dát po zdravotní stránce dohromady a pak se uvidí, co bude dál… Hokej je moje práce, která mě baví a snad ještě nějaký ten rok bavit bude, ale k tomu samozřejmě potřebuji být zdravotně naprosto v pořádku."

Vracíš se tedy po sedmi letech zpět domů. S hokejem jsi začínal v rodném Třinci, vzpomeneš si na svoje začátky?

O: "Samozřejmě. Myslím, že každý hokejista si rád vzpomene na začátky své kariéry. S odstupem času si ještě víc vážím toho, že jsem v Třinci jako mladý kluk dostal tu potřebnou šanci a mohl ve svém mateřském klubu odehrát několik dobrých let. Hned v mé první sezoně jsem získal ocenění pro nejlepšího nováčka extraligy a zahrál si v jednom útoku s hráči, na které jsem se dřív chodil jen dívat. Moc rád na ty časy ve staré Werk aréně vzpomínám. Na zimáku byla vždy výborná atmosféra a měli jsme i v kabině dobrou partu."

Určitě se shodneme, že mladým hráčům v dresu Frýdku-Místku budeš mít co dát. Jak se na svou roli v týmu těšíš?

O: "Pro mě to bude hlavně nová zkušenost, i proto jsem na tuto nabídku kývnul. Těším se. Bude tady mladý tým, já mám naopak už něco za sebou. Pokud o to spoluhráči budou stát, určitě jim rád pomůžu a poradím. Ale ten zájem musí být oboustranný. Nejsem typ hráče, který by za někým stál a snažil se ho řídit nebo mu něco vnucovat. Po prvních trénincích tady si ale myslím, že to bude úplně v pohodě a spíš to vyplyne z konkrétních situací a možností."

Rosťo, díky za rozhovor a hodně štěstí v bojích mezi prvoligovými mantinely.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno