03.05.2018 | Petr Sumbal

Šest hráčů se loučí s Frýdkem-Místkem. Děkujeme za odvedenou práci!

1. května odstartovalo ve WSM Lize přestupní období, všechny kluby tak mohou stavět kádr na novou sezónu, která se už kvapem blíží. Výjimkou není ani Frýdek-Místek, který už oznámil příchod první posily Jana Rudovského z Prostějova. Někteří hráči se naopak už v dresu Frýdku-Místku v nové sezóně neukážou.

Řeč je o šestici René Piegl, Filip Bajtek, Tomáš Franek, Daniel Štumpf, Antonín Pechanec a Jan Strmeň. Tito hráči patřili mezi základní stavební kameny týmu v minulé sezóně a i když Frýdek-Místek mezi osmičku postupující do play-off nedotáhli, svými výkony zaujali i jinde.

Jan Strmeň ve Frýdku-Místku strávil jen jednu sezónu. Hned od začátku se stal jasnou brankářskou jedničkou a měl velký podíl na tom, že se Slezanům vstup do sezóny velmi povedl. Ve druhé části sezóny se pak Strmeň v brance střídal s Lukášem Danečkem a také několik utkání odchytal v extralize za Třinec. Od piští sezóny bude Strmeň pomáhat Českým Budějovicím k postupu do extraligy.

Antonín Pechanec se stal v minulé sezóně nejproduktivnějším rysem, nasbíral v pouhých 39 zápasech 32 bodů (5+27). Více zápasů mu nedovolila odehrát různá zranění. I tak ale Pechanec patřil mezi hlavní lídry týmů, hlavně jeho schopnost vyzvat přesnou přihrávkou spoluhráče ke skórování byla jedinečná. Od nové sezóny bude Antonín Pechanec oblékat dres Vsetína.

Dalším, kdo zanechal v sezóně hodně výraznou stopu, byl Daniel Štumpf. Tento slovenský útočník se k týmu připojil až v průběhu základní části, ale do mužstva skvěle zapadl a stihl se stát s deseti góly druhým nejlepším střelcem týmu. Vidět byl hlavně v přesilových hrách a byl pravidelným členem první útočné formace.

Dalším útočníkem, který Frýdek-Místek opouští, je Filip Bajtek, jeho kroky vedou na Slovensko do Nových Zámků. Bajtek obsadil v týmové produktivitě třetí místo s 23 body (8+15). Také on byl jednou z hlavních postav útočných řad, fanoušci Slezanů určitě nezapomenou na dva góly, kterými pomohl k vítěznému obratu doma proti Českým Budějovicím.

Tomáš Franek v dresu Frýdku-Místku nasbíral 11 bodů (6+5), což na to, že se většinou pohyboval ve třetí nebo čtvrté formaci není špatná vizitka. Hlavně když měl Frýdek-Místek problémy se zraněními nebo odchody hráčů do Třince, dokázal Franek zastat i více práce, než jen ve čtvrtém útoku.

Posledním hráčem, se kterým se Frýdek-Místek pro tuto chvíli loučí, je obránce René Piegl. Značnou část sezóny hrál Piegl ve třetím obranném páru nebo na postu sedmého beka. I tak se ale stal čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu s osmi body (4+4). Navíc odvedl hodně defenzivní práce, své si odpracoval i v oslabeních.

Všem těmto hráčům klub HC Frýdek-Místek děkuje za odvedené služby a přeje jen to nejlepší v jejich nových působištích.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno