16.05.2018 | Markéta Mikeschová

Uzdravený Christov se těší na nadcházející sezonu

V minulé sezoně se Vít Christov stihl blýsknout jen ve čtyřiceti čtyřech zápasech. Šestnáct jich odehrál za Oceláře a dvacet osm za Frýdek-Místek, pak jej v zápase se Vsetínem vyřadilo vážné zranění až do konce ročníku.

Než ale pro Christova sezona skončila, stihl za rysy nasbírat 12 bodů. Sedmkrát propálil brankáře a pětkrát asistoval. Pak se stalo již zmíněné neštěstí a mladý útočník se musel pro tuto sezonu rozloučit.

„Určitě jsem byl zklamaný, že klukům už nemůžu pomoct v zápasech. Teď už je všechno v pořádku a těším se na nadcházející sezonu,“ řekl Vít k brzkému konci. A tak nezbývalo nic jiného než jen klukům držet palce a uzdravovat se.

„Tak tři dny si mě nechali v nemocnici na pozorování a dávali mi kapačky. Pak mě pustili domů a pokračoval klidový režim. Nebylo to nic příjemného, musel jsem jen ležet. Nedívat se na televizi, do telefonu a tak dále. Jen jsem ležel a klidně jsem prospal půl dne. Asi po měsíci jsem chtěl zkusit nějakou zátěž. Začal jsem chodit na kolo a pomalu něco dělat. Ale nebylo to dobré, v zátěži se mi začínala motat hlava. Takže jsem se nakonec s trenéry a realizačním týmem dohodli, že není co uspěchat a sezona pro mě definitivně skončila,“ popsal útočník těžké chvíle.

Tohle vše má však Vít za sebou a čeká jej velký návrat.

„Jak jsem už zmínil, je vše v pořádku a připravuji se na další sezonu. S Radkem Výtiskem jsme začali trénovat o měsíc dříve, ať se do toho dostanu. Poté jsme v květnu oficiálně začali se všemi trénovat,“ završil Christov.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoWSM VÚHŽ Radegast Lesostavby Frýdek-Místek Jagrteam ARC - impex M Steel Project TSR Wafarex Vítkovice Cylinders OC Frýda Zowada

Partneři

Bulawa
Febe Craft
QTG
Koma
Sportplex
Teplotechna Ostrava a.s.
Syrer-morava

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Golasovský Epogearmot Vaculova Moravská pekarna Ekomor usluno